Ana sayfa hizmetler Asma Tavan

Asma Tavan

159
0
Asma Tavan
Asma Tavan

Asma Tavan

Asma Tavan, sunduğumuz hizmetlerin sonrasında her zaman memnun olmuş müşterilerimiz ile 30 yıldır iş başında emin adımlar ile işlerimizde ilerlemekteyiz. Kaliteli, Profesyonel ve Uzman kadromuz ile Balıkesir ve ilçelerinde hizmet veren bir firmayız.

Alçıpan
Alçıpan

Asma Tavan ; uygulaması yapılacak alanın kodu alınıp teraziye getirilir. Lazer, Hortum terazi yardımıyla  kod alındıktan sonra köşelere uygulanan L adındaki malzeme vidalama işlemi yapılır. Asıl taşıyıcı malzemeler asma tavan üzerinde 1 metre de taşyünü tavandaysa 1.20 cm de atılır. Taşıyıcı sistem için malzemeler atılıp Alçıpan Tavanda bir başka malzeme 60 cm bir klıps yardımıyla taşıyıcı malzeme üzerine tutturulur.  Taşyünü tavandaysa 120 cm  ve 60 cm lik Metal parçalar birbirlerine geçme ile montelenir. Demir aksam bitince arora denilen 60×60 ebatındaki levhalar demir içerisine konup tavan işlemi sona erdirilir. Alçıpan Tavandaysa demir aksam altına Alçıpanlar vida ile tutturulur. Ek yerlerindeki derz bandları ve alçıları çekilip işlem tamamlanır. Boya yapılınca Tavan kullanıma hazır hale gelir.

ALÜMİNYUM ASMA TAVAN ; halihazırda bulunan tavanın altına başka bir tavan yapmaya denilir. Tavan çoğu zaman dekoratif bir görünüm için taşyünü, alçıpan, metal tavan, suntalam benzeri malzemeler ile yapılır. Çoğu zaman da tavan içinden geçen havalandırma boruları, kabloları nedeniyle oluşan görüntü kirliliğini yoketmek amacıyla yapılır. Bir başka amaçla ısı yalıtım sistemi olarak da kullanılır. Tavanın içerisinden döşenmiş olan taşyünü, izocam, strafor gibi destek malzemeler sayesinde ısı yalıtım amacıyla da kullanıldığı söylenir. Dekoratif bir görünüş, ısı ve ses yalıtımı sağlamak için yapılan, tasıyıcı sistem ve taş yunü, metal gibi malzemelerden oluşan bir montaj elemanıdır. Mekanlarda tavanda bulunan kötü ya da hoş olmayan görüntüyü önlemek için asma tavan uygulamasına gereksinim duyulmuştur.

Asma Tavan Yalıtımı Sağlar

Alüminyum malzeme sesi emer bu sayede gürültünün azalmasını sağlar. Gürültüdeki azalma çalışma verimliliğini yani konforu arttırır. Yüksek Ses Emme özelliği bulunan malzemelerden üretilmiş olan alüminyum asma tavanlar gürültüde azalmayı sağlar. Böylece belirlediğiniz kriterlere uygun şekilde odadan odaya ses yalıtımı sağlanır.

Haydi uzmanlarımıza başvurun ev tadilatı fiyatınızı çıkaralım. İletişim sayfamızdan aklınıza gelenleri bize yazabilir veya 0 532 342 64 46 nolu telefondan bizi arayabilirsiniz. Eğer referans işlerimizi görmek isterseniz İnstagram sayfamızdan güncel referanslarımızı görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here